Konferencija turi savo ritmą:
- Ryte ateini apsiblausęs į vietą
- Klausai pranešimus
- Pertraukose valgai bet ką, ką duoda konferencijos organizatoriai (Šiuo atveju buvo pinčos [2]. Privalgiau tiek pusėtinos kokybės pinčų, kad dar iki dabar nekenčiu jų)
- Geri kavą (nors gyvenime negeriu), nes kitaip merkiasi akys
- Geri gazuotus gėrimus
- Užpuola sąžinė, kad dieta tragiška, tai suvalgai vieną skiltelę obuolio ir išgeri vieną stiklinę vandens
- Dar pertraukose kalbi su visais kaip užkniso pinčos ir apie Python kalbą
- Vakare priliuobi vyno ir kalbi su kitais konferencijos dalyviais apie tą patį, ką kalbėjai prieš metus
Geriausiai visus pokalbius iliustruoja šis puikus Miglės Anušauskaitės komiksas:
http://ihavenoteeth.com/2015/07/12/couchsurfing/
Kalbi iki išnaktų, nes kitą dieną privalu konferencijos pranešimus klausytis apsimiegojus.
Apibendrinimas
Jeigu reiktų apibendrinti konferenciją, tai aš išskirčiau keturis punktus apie tai, ko galima tikėtis iš pačios programavimo kalbos ir jos ekosistemos netolimoje ateityje.
Lygios galimybės
Turbūt pats netechniškiausias konferencijos akcentas. Bet labai stipriai dominuojantis visos konferencijos metu. Angliškai buvo naudojamas terminas "Diversity".
Aš pats nelabai žinau, kaip iki galo į jį žiūrėti. Python bendruomenė labai aktyviai stengiasi į jos veiklą įtraukti (ale?) diskriminuojamas grupes. Didžiausias dėmesys skiriamas moterų integracijai. Tuo hipokritiškai diskriminuojant įvairias kitas mažumas (LGBT, "neprogramuotojiškos" rasės ir t.t.).
Ir iš vis, to hipokritiškumo labai daug visoje toje kovoje dėl lygybės. Pavyzdžiui, vienoje kalboje programuotoja pasakojo, kaip ją labai įžeidė kai pavadino "moterimi programauotoja" (girl programmmer), o ne tiesiog programuotoja (programmer). Tada už kelių sakinių ji pradėjo pasakoti, kad ji organizuoja PyLadies ir kad tai renginys programuotojos moterims (for woman programmers)...
Taipogi konferencijos pranešimų kokybė, mano manymu, yra truputį kritusi. Bent jau iš techninės pusės. Labai daug paprastučių ir/ar netechniškų pranešimų. Ir aš manau dėl to, kad pradedančiosios programuotojos moterys yra labai skatinamos skaityti pranešimus. Kaip pradedančiosios jos tiesiog neturi jokių galimybių prilygti labiau patyrusioms programuotojoms ar programuotojams.
Priemonės, mano nuomone, yra prastokos. Bet rezultatai yra teigiami. Visos tos kvailybės veikia -- tų galimybių visiems (ne tik moterims) atsiranda daugiau. Bendruomenė tampa atviresnė ir įvairesnė. Bet priemonės tai šleivos. Bet veikia. Dėl to aš esu už šleivas priemones, nes man patinka rezultatai. Bet jos vis tiek šleivos
(Nuo čia prasideda labiau techninė dalis (Bet labai padrika (Beje, man vienas graikas teigė, kad Guido jam sakė, kad nemėgsta LISP (Man tai patinka LISP))))
Mikro servisai
In computing, microservices is a software architecture style in which complex applications are composed of small, independent processes communicating with each other using language-agnostic APIs. [3][4]Labai daug pranešimų apie mikro servisus. Jie nelabai daug tiesiogiai siejasi su Python. Tačiau visas servisų pasaulis panašu, kad juda link mikro servisų. Reiškia Python web servisai taip pat turės judėti link mikro servisų. Ir jau projekto/produktų (ar komponentų; ar servisų) lygmenyje konkuruoti dėl egzistencijos su likusiomis technologijomis ir programavimo kalbomis.
Ką tai reiškia Python pasaulyje? Aš apsiimsiu gana rizikingu ir nedėkingu amatu -- prognozėmis. Prie visa ko, tai tuo pačiu reiškia ir Django mirtį.
Neprivalomas tipų sistema arba tipų užuominos (type hints)
EuroPython 2014 Bob Ippolito skaitė pranešimą apie Python VS Haskell ar panašiai [5]. Vienas iš jo pasiūlymų Python buvo naudoti mypy [6], statiniam tipų analizavimui. Ir kiek galima daugiau Python kode naudoti neprivalomas (optional) tipų anotacijas. Aš tada nusprendžiau, kad jis nusišneka.
Bac už metų tas, ką jis siūlė, ima ir įvyksta. Python 3 turi tipų neprivalomą anotacijų sistemą. Ir pats Guido rekomenduoja naudoti mypy.
asyncio
This module provides infrastructure for writing single-threaded concurrent code using coroutines, multiplexing I/O access over sockets and other resources, running network clients and servers, and other related primitives [7]Nors modulio dokumentacija teigia, kad pats modulis yra šiek tiek eksperimentinis ir Python kalbos prižiūrėtojai pasilieka teisią jį išimti, bet paklausius, kiek daug apie asyncio yra šnekama, man panašu, kad asyncio pasilieka ir kad visos aukšto lygio bibliotekos (pvz.: twisted, tornado) migruos link asyncio.
Mano klausyti pranešimai
2015-07-20: WELCOME
Labai keistas pranešimas. Organizatoriai bėdavojosi, kaip sunku buvo organizuoti. Ir taip liūdnai ir niūriai kalbėjo, kad aš pasijutau kaltas dėl to, kad iš vis atvykau į konferenciją. Tarsi, norėjosi organizatorių atsiprašyti už tai, kad sumokėjau jiems kelis šimtus eurų.
2015-07-20: Keynote: It's Dangerous To Go Alone
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/keynote-its-dangerous-to-go-aloneDjangoGirls įkūrėjos pasakojo, kaip susitiko ir kaip įkūrė savo organizaciją. Taip pat pasakojo apie voveres ir šeškus. Šiaip tai gera ir nuotaikinga kalba apie diskriminaciją programuotojų bendruomenėse. Su pozityviu žvilgsniu į ateitį. Ir dar pareklamavo būsimą knygą Python pradedančiosioms (ir pradedantiesiems): "Yay Python!".
https://djangogirls.org/
http://yaypython.com/
2015-07-20: Asyncio Stack & React.js or Development on the Edge
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/asyncio-stack-reactjs-or-development-on-the-edgePranešėjas pasakojo apie save. Pasakojo apie savo karjerą. Pasakojo apie ECMAScript 2015. Pasakojo apie React.js. Pačiam gale užsiminė, kad kuriant React.js aplikaciją kaip backend serverį galima naudoti Python su asyncio. Hmmm... Bent jau sužinojau, kad yra Python2 tulip portas (trollius):
http://www.ecma-international.org/ecma-262/6.0/
http://facebook.github.io/react/
https://pypi.python.org/pypi/trollius
2015-07-20: Python for IT specialists' tasks automation
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/python-for-it-specialists-tasks-automationPranešėjas pasakojo apie įvairius įrankius, kurie skirti įvairių užduočių automatizavimui. Su Python visa tai susiję tik tuo, kad kai kurie iš jų gali paleisti Python skriptą (šalia visų kitų programavimo kalbų). Hmmm...
2015-07-20: PIP Internals
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/pip-internalsDaugiausia pasakojo apie PIP panaudojimą. Paskui kažką lyg ir bandė pasakoti, bet nelabai įdomiai, tai ne kažką ir teatsimenu. Kas įdomesnio? Sužinojau apie wheel, kuris tarsi skirtas pakeisti .egg:
A wheel is a ZIP-format archive with a specially formatted filename and the .whl extensionPypa (python packaging) jį irgi rekomenduoja.
https://python-packaging-user-guide.readthedocs.org
https://pip.pypa.io
https://wheel.readthedocs.org
2015-07-20: Knowing your garbage collector
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/knowing-your-garbage-collectorPagaliau techniškai sudėtingesnė ir įdomesnė kalba. Ir netgi tiesiogiai susijusi su Python. Keli atsitiktiniai pastebėjimai:
Sąmoningai supratau, kad Python GC turi ciklų detektorių. Kas visiškai logiška ir turbūt šiaip pats tą išmastyčiau. Bet tik pranešimo metu pirmą kartą tą suvokiau. Nes aš žioplokas.
Yra toks Python modulis, kaip gc. Tai galima daryti import gc ir daryti burtus.
https://docs.python.org/3/library/gc.html
http://gchandbook.org/
http://www-formal.stanford.edu/jmc/recursive.pdf
2015-07-20: Metrics-driven development
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/metrics-driven-developmentPasakojo kaip jie Spotify matuoja įvairias keistesnių vartotojų elgsenos statistikas. Nelabai įstrigo šita kalba. Įstrigo tik tas faktas, kad pranešėja yra viena iš pyladies.com aktyvisčių. Ir man labiausiai įstrigo tas faktas, kad kalboje ji reklamavo pyladies ir bereklamuodama panaudojo tą patį juokelį, kurį naudojo DjangoGirls vadovės savo kalboje. Tą, kad DjangoGirls (ar pyladies) veikia visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. Taip. Cha, cha, cha.
2015-07-20: Sustainable way of testing your code
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/sustainable-way-of-testing-your-codeBazinė idėja ta, kad testus reikia rašyti tvarkingai, kaip ir visą kitą likusį kodą. Taip pat patarė naudoti visą magiją: meta klases, dekoratorius, multi-paveldėjima ir panašiai. Mano manymu: ir taip, ir ne. Taip -- nes tvarkingas kodas yra tvarkingas. Ne -- nes jeigu per daug įmantriai parašysi, tai paskui nebesigaudysi, dėl ko nepraeina: ar dėl sugedusio kodo, ar dėl prakeiktų įmantrumų. Be to, kartais kodo dubliavimas testuose labai pagerina testų skaitomumą. Kas palengvina supratimą, kodėl testas griūna.
2015-07-20: Python Multithreading and Multiprocessing
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/python-multithreading-and-multiprocessing-concurrency-and-parallelismLabai primityvi kalba apie gijas ir procesorius.
2015-07-20: Lightning Talks
Man pačiom įdomiausias dalykas, kurį išmokau šitose žaibiškose kalbose yra mutaciniai testai.
https://en.wikipedia.org/wiki/Mutation_testing
Idėja paprasta. Turi kodą. Turi testus. Testai padengia 100% kodo. Tada įrankis daro taip:
- Ima kodą ir jį vos vos pakeičia. Sukuria mutantą
- Praleidžia testus ir žiūri, ar testai praeina, ar ne
- Jeigu testai nepraeina, tai testai nužudė mutantą
- Jeigu leidžiant testus tiesiog nulūžtama, tai mutantas buvo nekompetentingas
- Jeigu leidžiant testus praėjo visas 100%, tai mutantas išgyveno ir turbūt reiktų pagerinti testus
Eksperimentinė Python implementacija:
http://cosmic-ray.readthedocs.org
Dar kitos šiaip įdomesnės nuorodos:
https://www.pykka.org/
https://pygame-zero.readthedocs.org/
2015-07-21: Keynote: Python now and in the future
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/keynote-python-now-and-in-the-futureGuido kalba. Nors ir padrika, bet labai gera kalba. Kelios atsitiktinės nuotrupos, kurias įsidėmėjau:
- Ateityje tikėtini dalykai: tipų užuominos (type hints)
- Ateityje galimi teoriniai dalykai: GIL panaikinimas; Python palaikymas mobiliuose; Python palaikymas naršyklėse
- PyPy: kaip ir miręs (ar bent jau leisgyvis)
- Reikia visiems judėti prie Python 3
- Dėvėjo basutes su kojinėmis. Ačiū jam -- dabar ir aš turiu teisę taip daryti
2015-07-21: Code is not text!
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/code-as-data-surprising-insights-we-get-when-stoppingNu iš esmės labai sudėtingai papasakojo, kad į kodą galima žiūrėti kaip į medžio struktūros grafą. Hmmm... Nu taip, bet ne 45 minutes gi tą reikia pasakoti. Būtų užtekę pasakyti LISP ir viskas.
2015-07-21: Beyond grep: Practical Logging and Metrics
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/beyond-grep-practical-logging-and-metricsVisokių įrankių ir bibliotekų rinkinys. Daugiau nelabai atsimenu. Sentry, raven-python, Kibana, Grafana.
2015-07-21: Nameko for Microservices
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/nameko-for-microservicesPristatę Nameko. Nameko yra mikro karkasas mikro servisams. Ir tuo pačiu dar papasakojo, kas tie mikro servisai ir kaip iki jų prieiti. Pavyzdžiui, rekomendavo nuo monolitinės aplikacijos pereiti prie multilitinės (išrado naują terminą). Ir tik tada galutinai peršokti prie mikro servisų.
https://nameko.readthedocs.org/
2015-07-21: Get native with Cython
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/get-native-with-cython-1Cython branduolinis kūrėjas (Langlų: core developer) pristatė Cython. Tiksliau pirma ilgai ilgai reklamavo savo įmonę ir gana ilgai pristatinėjo tos įmonės darbuotojų paieškos skelbimą. Per likusį laiką bandė pristatyti Cython. Vienintelis dalykas, kuris įstrigo, tai kad Cython tipų anotacijos skiriasi nuo Python 3 būsimų tipų anotacijų.
http://cython.org/
2015-07-21: Python idioms to help you write good code
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/python-idioms-to-help-you-write-good-codeLabai jau bazinius dalykus pasakojo. Gal naujokams ir nieko. Aš nieko iš jos nepasiėmiau.
2015-07-21: Take TDD to a new level
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/mashing-up-pytest-coveragepy-and-astpy-to-take-tdd-to-a-new-levelPranešėjas pristatė py.test įskiepį testmon, kuris stebi kodo pakeitimus ir praleidžia tik tuos testus, kuriuos galėjo paveikti paskutinis kodo pakeitimas. Taip sumažindamas testų paleidimo laiką nuo laiko tarpo, skaičiuojamo minutėmis, iki tarpo, skaičiuojamo sekundėmis. Skamba per gerai? Taip ir yra -- įskiepis dar nėra pasiekęs 1.0 versijos ir turi gana daug aštrių kampų. Pavyzdžiui: nemoka pastebėti C kodo pokyčių.
http://pytest.org/
https://pypi.python.org/pypi/pytest-testmon
2015-07-21: Functional Python with Mochi
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/functional-python-with-mochiPristatė į Python panašią funkcinę programavimo kalbą, parašytą su Python. Kaip ir viskas gerai, išskyrus tik tai, kad pati kalba kaip ir visiškai žaislinis projektas, neturintis jokių vilčių išgyventi. Pasaulyje yra tikrai daug geresnių ir gyvesnių funkcinių programavimo kalbų. Ir Pythoniškumas funkciniai programavimo kalbai, mano nuomone, pliusų neprideda.
https://github.com/i2y/mochi
2015-07-22: Keynote: Towards a more effective, decentralized web
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/keynote-towards-a-more-effective-decentralized-webKalba buvo utopiniai kairuoliški svaisčiojimai apie išsivadavimą nuo piktųjų korporacijų su decentralizuoto interneto pagalba. http://ipfs.io/
2015-07-22: Python Security & Cryptography
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/python-security-cryptographyLabai bazinė kalba. Gali būti, kad informacija yra pasenusi, klaidinga ir gal net pavojinga. Panašiai kaip, kad gal kažkada koduoti informaciją su MD5 buvo visai nieko idėja. Bet tas kažkada jau seniai praėjęs.
2015-07-22: Type Hints for Python 3.5
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/type-hints-for-python-35Guido kalba apie tipų užuominas (type hints) ir tipų anotacijas. Labai rekomenduoju šitą pranešimą. Nes Python ateityje neprivalomi tipai, panašu, kad taps įprastas dalykas. Jie bus jau nuo Python 3.5 kaip eksperimentinė naujovė. Bet panašu, kad liks su visam.
https://www.python.org/dev/peps/pep-0411/
https://www.python.org/dev/peps/pep-0484/
https://docs.python.org/3.5/library/typing.html
2015-07-22: Odoo the underdog python killer app
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/odoo-the-underdog-python-killer-app-a-python-framework-for-web-based-business-appsOodoo is used by 2 millions of users, although relatively unknown in the python communityGalvojau nueisiu pasižiūrėsiu, kas čia per toks populiarus, man nežinomas karkasas, turintis tiek daug vartotojų. Pasakojo, pasakojo ten apie tą karkasą ir tada lyg tarp kitko užsiminė, kad "Aij jo -- anksčiau jis vadinosi OpenERP". Ir viskas -- daugiau neužsiminė, kad tas Oodoo yra OpenERP.
OpenERP! OpenERP! OpenERP! Tiek pranešimo pavadinime, tiek aprašyme turėjo būti paminėta, kad čia prakeiktas OpenERP. Aš galvojau, kad čia bus kažkas įdomaus ir naujo. O čia bam -- nuobodybė OpenERP. Išdūrė mane su šita kalba.
https://www.odoo.com/
https://en.wikipedia.org/wiki/Odoo
2015-07-22: 12 years of Pylint
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/12-years-of-pylint-or-how-i-stopped-worrying-and-love-the-bugsPylint branduolinis lydintysis (Langlų: core maintainer) Claudio pristatė pylint ir pakalbėjo apie galima pylint ateitį. Pylint yra vienas iš kiečiausių statinės kodo analizės įrankių. Labai įdomu, į ką jis atvirs, kai Python pasaulyje bus realiai pradėti naudoti kintamųjų tipai (type hints).
http://www.pylint.org/
http://www.astroid.org/
Čia nesusiję su Pylint. Bet tas pats Claudio vakarinėse konferencijos aptarimo sesijose vis visiems bandė įsiūlyti sudalyvauti Python Romania. Tai pareklamuosiu ir aš, nes nu gi kietas tas Claudio:
http://pycon.ro/
2015-07-22: Designing a scalable and distributed application
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/using-service-discovery-a-distributed-applicationNelabai atsimenu, ką čia pasakojo. Nelabai įdomiai matyt pasakojo. Tesu užsirašęs vieną nuorodą. Gal padės:
http://kr.github.io/beanstalkd/
2015-07-22: How to build a spreadsheet with Python
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/how-to-build-a-spreadsheet-with-pythonNuotaikinga kalba apie tai, kaip susikurti mini ekseliuką pas save. Rekomenduoju jeigu norite suprasti, kaip veikia viena svarbiausių programų: MS Excel.
Senovėje žmonės tikėjo, kad pasaulis laikosi ant trijų dramblių. Netiesa -- pasaulis laikosi ant MS Excel ir snarglių.
https://github.com/pythonanywhere/dirigible-spreadsheet
2015-07-22: Lightning Talks
Nieko tokio įspūdingo, kaip mutaciniai testai, niekas nepapasakojo. Tai tik kelios nuorodos:
Python juokeliai:
https://github.com/judy2k/stupid-python-tricks
Kažkoks dalykas, skirtas aprašyti API
http://raml.org/
Labai dažnai konferencijoje girdėjau apie šitą įrankį. Čia kažkas apie duomenų išsilupimą analizei:
http://scrapy.org/
(2015-07-23 sėkmingai pramiegojau konferencijos pradžią. Kodėl? O vat todėl, kad saikas yra dorybė ir dorybėmis ne visi vienodai apdovanoti)
2015-07-23: Better asynchronous code with Tornado and Python 3
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/better-asynchronous-code-with-tornado-and-python-3Kaip priversti Torando naudotis ne savo vidiniu įvykių ciklu, bet perpanaudoti asyncio įvykių ciklą. Tada galima naudoti yield konstruktą.
Nelabai ką atsimenu, tai įtariu nykoka kalba.
2015-07-23: Fuzzing and property based testing
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/testing-with-two-failure-seeking-missiles-fuzzing-and-property-based-testingPristatė kelis įrankius skirtus Python neapibrėžtam testavimui (Fuzz testing). Kitaip nei unit testai, neapibrėžto testavimo metu ne programuotojas pateikia įvesties duomenis, o pats testavimo karkasas prigeneruoja daug, daug įvairių atsitiktinių (ar iš dalies atsitiktinių) įvesties variantų ir bando nužudyti testuojamą kodo vietą. Įdomi kalba. Gale dar pristato C įrankį, kurį galima perpanaudoti Python kodo testavimui.
https://en.wikipedia.org/wiki/Fuzz_testing
https://hypothesis.readthedocs.org/
http://lcamtuf.coredump.cx/afl/
https://wiki.haskell.org/Introduction_to_QuickCheck2
2015-07-23: Randomized data generation for robust unit testing
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/whats-the-fuzz-all-about-randomized-data-generation-for-robust-unit-testingIš esmės beveik tokia pati kalba, kaip ir prieš tai klausyta. Apie neapibrėžtą testavimą. Kadangi man pati idėja labai patinka, tai aš nesigailiu, kad išklausiau abi. Šiaip turbūt užtektų klausyti tik vienos.
2015-07-23: Diversity: We are not done yet
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/diversity-we-are-not-done-yetSpotify programuotoja (ta pati, kur anksčiau laidė juokelius apie Antarktidą) pasakojo įkvepiančią (bent jau taip supratau iš kitų klausytojų reakcijos) kalbą apie tai kaip diskriminuojamos moterys ir kaip galima su tuo kovoti.
Man labiausiai įsiminė, kad ji į galą pradėjo daug keiktis. Tai paskui likusią konferencijos dalį mes irgo tarpusavyje pradėjome daug keiktis imituodami pranešėją.
Nors pranešimo idėjos geros, bet nu jeigu juokinga, tai juokinga.
2015-07-23: What it's really like building RESTful APIs with Django
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/what-its-really-like-building-restful-apis-with-djangoKiek pamenu, tai darė nevykusį "Django Rest Framework" apmokymą.
2015-07-23: Through the lens of Haskell: exploring new ideas for library design
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/exploring-the-haskell-ecosystem-to-bring-back-some-ideasLabai entuziastingai pasakojo. Bet nežinau ar dėl stipraus prancūziško akcento, ar dėl to, kad aš priedurnis, ar dėl to, kad pranešimas padrikas; tačiau aš nelabai ką supratau.
2015-07-23: Antipatterns for Diversity
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/antipatterns-for-diversity-stop-doing-the-same-thing-but-expecting-different-resultsMoteris, kuri anksčiau buvo vyras, pasakojo apie lygias galimybes. Tikrai netechniškai kalba. Lygių galimybių sąvoka šitoje kalboje pagaliau buvo naudojama ne tik vienos lyties, bet ir kitų diskriminuojamų grupių galimybėms palyginti. Kalboje berods nebuvo nei vieno keiksmažodžio.
2015-07-23: Lightning Talks
Labiausiai įstrigo tai, kad lenkai apsimelavo. Reklamuodami savo PyconPL, jie teigė, kad Lietuvoje PyconLT šiemet buvo rengiama pirmą kartą (Iš tikro pirmą kartą buvo rengiama 2009). Nepaisant melo, aš vis tiek myliu lenkus ir jiems reikia leisti rašyti vardus lenkiškomis raidėmis.
http://pybenchmarks.org/
http://pl.pycon.org/2015/index.html
http://pycon.lt/2009.html
https://pypi.python.org/pypi/manhole
2015-07-24: Keynote: So, I have all these Docker containers, now what?
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/keynote-so-i-have-all-these-docker-containers-now-whatPristatė Google Kubernetes. Tai tarsi alternatyva Apache Mesos. Aš nelaibai šituose dalykuose gaudausi. Kažkiek intuityviai suvokiu, bet ne tiek, kad anglišką wikipedia apibrėžimą parašyčiau suprantama lietuvių kalbą. Dėl to jums teks internete pasiieškoti informacijos patiems.
Kalba nepatiko, nes pranešėja nebuvo pasiruošus. Tik pirmose keliose skaidrėse buvo parašyta Python. Visur kitur buvo parašyta PHP. Kas reiškia, kad ji keliauja per visas konferencijas iš eilės ir reklamuoja Google Kubernetes.
http://kubernetes.io/
http://mesos.apache.org/
http://research.google.com/pubs/pub43438.html
2015-07-24: Surviving the awkward adolescence of a microservices-based application
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/arrested-development-surviving-the-awkward-adolescence-of-a-microservices-based-applicationPasakojimas kaip Yelp pakeitė savo monolitinę aplikaciją į mikro servisus. Paskutinė konferencijos diena, tai aš buvau jau šiek tiek išsekęs ir nelabai dėmesingas ir nieko neatsimenu.
Kažkokia įdomesnė nuoroda. Protokolas/įrankis kaip aprašyti savo REST API formalia kalba:
http://swagger.io/
2015-07-24: Big Data with Python & Hadoop
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/big-data-with-python-hadoopPranešimas gal ir turėjo būti įdomus, bet moderatorius viską sugriovė. Likus 20 minučių iki pranešimo pabaigos pranešėjui pasakė, kad liko 5 minutės. Tas tada pradėjo šokinėti tarp skaidrių ir pasakė išvadas. Tada moderatorius išsiaiškino, kad liko dar 15 minučių, pranešėjas bandė tęsti pranešimą. Bet visiška marmalynė gavosi.
2015-07-24: Demystifying Mixins with Django
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/demystifying-mixins-with-djangoLabai paprastutė kalba apie multi paveldėjimą ir kaip tą panaudoti Django karkaso aplikacijose.
https://github.com/brack3t/django-braces
2015-07-24: FOSS DOCS 101 (keep it simple, present!)
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/foss-docs-101-keep-it-simple-presentProfesonali dokumentacijos rašytoja pasakojo, kaip rašyti dokumentaciją. Geri patarimai, bet man buvo baisiai nuobodu. Bet jeigu būčiau kreipęs dėmesį į jos patarimus, tai netgi šis mano įrašas būtų aukštesnės kokybės.
2015-07-24: Writing Domain Specific Languages with Python
https://ep2015.europython.eu/conference/talks/the-unabridged-guide-to-domain-specific-languages-in-pythonIr netikėtai pačiam gale pasisekė išgirsti, mano manymu, patį geriausią konferencijos pranešimą. Apie tai, kaip su Python kurti specialiąsias kalbas, tinkamas tik tam tikrai specifiniam sričiai.
Labai rekomenduoju.
Kalbą galima skirstyti į dvi dalis. Pirma, apie tai, kaip panaudoti pačią Python sintaksę ir meta programavimo įrankius, norint sukurti specialiąsias kalbas, kurios galiausiai yra validus Python kodas. Antra, dalis apie Python bibliotekas ir įrankius, bet kokios kalbos interpretatoriaus kūrimui.
https://www.python.org/dev/peps/pep-3115/
https://www.python.org/dev/peps/pep-0343/
https://docs.python.org/3.5/library/ast.html
http://www.dabeaz.com/ply/
http://dinosaur.compilertools.net/
2015-07-24: Closing
Vėl depresinis pasakojimas, kaip buvo sunku organizuoti ir paimti iš mūsų, dalyvių, tuos eurus. Vėl vertė visus jaustis kaltais, kad tie dalyvauja EuroPython konferencijoje. Ir tada paskelbė, kad kitais metais konferencija vėl vyks Bilbao ir jie ją vėl organizuos.
[1] http://petraszd.blogspot.com/2014/08/europython-2014-apzvalga-sau.html
[2] https://en.wikipedia.org/wiki/Pincho
[3] http://martinfowler.com/articles/microservices.html
[4] https://en.wikipedia.org/wiki/Microservices
[5] https://ep2014.europython.eu/en/schedule/sessions/121/
[6] http://mypy-lang.org/
[7] https://docs.python.org/3/library/asyncio.html
Geros iliustracijos :)
AtsakytiPanaikintiAčiū
Panaikinti