2011 m. birželio 27 d.

Užrašų knygutė

Štai ir pribaigiau savo užrašų knygutę. Visą prikeverzojau. Teks pirkti naują.  Beje, užrašų knygutė -- tai toks mažas sąsiuvinis, kur reikia rašyti tušinuku.

Taip, taip -- modernizacija ir visa kita. Taip, taip -- žinau, kad yra visokie išmoningieji telefonai ir panašiai. Bet, ar bandei, kada nors, ką nors bent kiek protingo (Čia daroma klaidinga prielaida, kad aš toje savo užrašų knygutėje esu, ką nors protingo, parašęs) ar išmoningo parašyti su tuo savo išmoninguoju telefonu? Aaaa?! Niekas nesigauna -- vien tik apie civilizacijos ritimosi žemyn fazę bylojantys žodžių kratiniai, privemti šypsenėlių.

„Sweikute :) ka darai :))))“. Niekada, oi niekada nesigauna, kažkas tokio:

„Labas. Mąsčiau. Suvokiau, kad šią akimirką laikas nupūs kaip dulkę... Kartu su ja nupūsdamas mane ir tave. Tave, su tavo grožiu ir su nuostabių minčių pilna galva. Kad viskas laikina. Ir kad telieka išspausti viską iš šito akimirksnio, kuris man (ir tau) duotas... Susitinkam?“

Ne. Tas niekada nepavyksta. Tikrai bandžiau. Kad ir ką berašyčiau, visą laiką gaunasi tik viena vienintelė žinutė: „Sweikute :) ka veiki :)) gal sidriuko :)))“. Velniava.

Taigi, čia papublikuosiu dalį savo užrašų iš tos užrašų knygutės. Publikuosiu, aišku, ne viską. Kai kuriuos užrašus pačiam gėda skaityti. Kai kurie jau atsigulė šitame tinklaraštyje. Ir, aišku, didžioji dalis tėra visiškos nesąmonės. Čia pateiksiu tik dalines nesąmones.

***

Senelis susprogdino senelės namą. Matai, senelis bandė nusižudyti. Vieną kartą jis paėmė ir atsuko dujų balioną. Pats atsisėdo kitame kambario gale ir užsidegė žvakę. Sėdi ir laukia. Sėdi ir laukia. Laukia. Ir būūūūm -- sprogimas. Jis nemirė. Net rimtai nesusižeidė. Tiesiog „pamiegojo“ kelias valandas ir tiek. O senelės namas tai buvo rimtai apgadintas. Senelė nebuvo linkus į savižudybę, taigi, jai reikėjo materialinių gėrybių. Negerai tas senelis padarė. Oi negerai...

Pastaba: Toks atvejis nėra atsitikęs nei mano giminėje, nei man žinomų žmonių giminėse. T.y. tai nėra kažkokia istorija papasakota, kokio nors mano draugo ar pažįstamo. Iš kur ši istorija atsidūrė užrašų knygutėje -- neturiu žalio supratimo. Raštas mano.

***

Šiandieną pagavau save keičiant savo atsiminimus. Žinot, tą faktą, kad didžioji dalis visų atsiminimų yra „pagerinti“ -- įdomesni negu patys įvykiai. Taigi, šiandieną pagavau save, keičiant vieną iš tų įvykių. Bandžiau apgauti save ir pagavau save sau meluojant.

Bloga žinia ta, kad po šio fakto dabar nebegaliu to atsiminimo „gerinti“. Netgi atvirkščiai -- man atrodo, kad pradėjau jį „gadinti“...

Gera žinia ta, kad dabar žinau tą pirmą žingsnį, kuriuo keičiami prisiminimai. Motyvai. Aš keičiau motyvą, kodėl pasielgiau vienaip ar kitaip tame atsiminime. Aš pakeičiau savo elgesio motyvą taip, kad ten, tame įvykyje, aš tapau šaunesnis ir gudresnis negu, kad realiai buvau. Ir kad pusiau atsitiktinė situacija patapo „aš taip ir norėjau“ situacija.

***

Sėdžiu parke. Šalimais vyksta debiliškos laidos filmavimas. Ale „slapta kamera“. Pažiūrėkime ir pasijuokime iš to, kaip žmonės reaguoja į keistas situacijas.

-- Ė, jus filmuoja slapta kamera.
-- O, kaip smagu ir kaip šaunu. Chochocho!!!

Nekenčiu tokių laidų. Žiūrėti į nuogas žmonių emocijas, jiems to nežinant. Tai tarsi slapta stebėti persirengimo kabinas tik gal dar blogiau. Taigi, sėdžiu už kampo ir slaptai (šiuo metu esu prisižiūrėjęs filmų apie slaptus agentus) stebiu situaciją. Žmonija neturi ateities. Bent jau ta, kuri kuria ir žiūri tokias nesąmones... O aš tai žiūri tą laidą gyvai... B**t.

***

Vakar įvyko didelė tragedija vienos merginos gyvenime. Didžiulė keistenybė, sukėlusi didžiulį nerimą. Vakar bemasažuodama savo galvą, mergina surado vieną keistą plauką. Ryžą. „Surūdijęs“ apibendrino jį mergina. Tai buvo toks įdomus nutikimas, toks keistas įvykis, kad mūsų herojė kitą dieną nesustodama šį nutikimą pasakojo visiems savo draugams ir pažįstamiems. Va kokie įdomūs kitų žmonių gyvenimai. O tavo?

2 komentarai:

 1. pasakykit ka rasyti i uzrasuknigute jau as ja turiu 2men ir niekaip nesugalvoju ka i ja rasyti?? pasakykit bukit geri.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tai kad nelabai galiu, ką nors protingo patarti. Pirma mintis, kuri šauna į galvą: rašyk, ką tik nori. Nelabai padeda, ane?

   Visų pirma tu neprivalai nieko rašyti, jeigu nenori ir nematai prasmės. Tu neprivalai naudotis daiktu (užrašų knygute) vien dėl to, kad ją nusipirkai (ar kitaip gavai). Nieko blogo nėra turėti daiktą ir juo nesinaudoti.

   Toliau. Labai sunka kažką konkretesnio patarti. Ypač kai nieko apie tave nežinau (nei pomėgių, nei amžiaus, nei lyties ir pan.), tai belieka pabandyti papasakoti, kam aš dažniausiai naudoju užrašų knygutę. Aš naudoju ją tam, kad kažko nepamirščiau. Į galvą šauna bet kokia gera (arba pusiau gera) mintis. Ją paimu ir užsirašau, nes kitaip pamirščiau, kokia 60-80% iš jų. Tam dalykui naudoju ne tik užrašų knygutę, bet ir visus kitus galimus įrankius: parašau sau el. laišką; parašau sau mobiliąją žinutę; kompas pilnas visokių neaiškių txt failų, prirašytų bet kokių nesąmonių.

   Jeigu tas nesigauna, bet vis kyla poreikis kažką užsirašinėti (Vėlgi, tu neprivalai jaustis blogai, kad nerašinėji), tai galima pradėti daryti ganėtinai standartinius dalykus.

   Pavyzdžiui, laikyti užrašų knygutę prie lovos ir užsirašinėti sapnus.

   Kitas pavyzdys, naudoti užrašų knygutę kokiai nors pseudo terapijai. Bet tada ją reikės nuolat su savimi tysiotis. Kai pagauni save esant blogos nuotaikos (arba geros), paimti ir užsirašyti, kodėl tavo manymu tu blogai jautiesi.

   Toliau lieka kas: poezijos rašymas, bajerių rašymas (jeigu pvz. esi komikė/komikas), įvairių sketch'ų piešimas. Čia priklausomai nuo veiklos srities.

   Tai va.

   Panaikinti