2009 m. rugpjūčio 4 d.

Vidurinioji klasė

Vidurinioji klasė. Jie (Tie anie) sako, kad vidurinioji klasė nyksta. Jie sako, kad viduriniosios klasės Lietuvoje beveik nėra. Anie taipogi sako, kad tai globalus reiškinys, kad tai būdinga visam vakarų pasauliui.

Blogai. Nors gal gerai. Priklausomai nuo to kaip pažvelgsi. O jei vertinsi iš anapus gėrio ir blogio, tada iš vis visa tai tiesiog vyksmas.

Nelabai svarbu gerai tatai ar blogai. O gal ir svarbu. MAN nesvarbu. Daug įdomiau, kur visa tai veda. Taigi, čia bus visiškai nieko nepagrįsta mano sąmokslo teorija, kuri, kas be ko, neišsipildys.

Gerai, tarkim, aš esu iš prastesnių nei vidurinioji klasė aibės. Nupieškime to manojo aš paveikslą. Mėgstu muziką, filmus, linksmintis ir naujas įdomias pažintis. Turiu kažkokį darbą, kurio nemėgstu. Dirbu dėl pinigų, kurių vis tiek niekas nemoka. Truputį naudojuosi internetu. Mėgstamiausi puslapiai - delfi, one ir dar kas nors. Jei ir turiu blogą, tai ano įrašus sudaro vidutiniškai po tris gausybe klaidų kupinus sakinius. Visas turinys apie filmus, kuriuos mačiau; daiktus, kuriuos pirkau; ir nuorodos į juokingus youtube filmukus. Laukiamiausias kultūrinis renginys - naujo televizijos sezono atidarymas. Artimiausias kultūrinis renginys - savaitgalinis nusigėrimas.

Aš taipogi turiu draugą iš viduriniosios klasės. Tiesa iš vaikystės, kai anas buvo toks pats bėdžius kaip ir aš. Anas turi gerą mašiną - gerai traukia. Negeria su manim, nes mėgsta vyną, kurio aš nekenčiu. Žinau, kad anadien buvo teatre. Giriasi, kad skaitė "Vienuolis, kuris pardavė Ferrarį". Tiesa, mėgsta tuos pačius juokingus youtube filmukus kaip ir aš. Mes dirbame toje pačioje darbovietėje. Jis dirba pusiau vadovaujantį darbą. Iš Neringos sužinojau, kad jam pakėlė algą. Pasisekė. Abu nekenčiam savo įmonės savininko.

Tas savininkas yra turtingas...

Atsibodo kurti. Tuo labiau, kad pradedu pamesti mintį. Keičiam plokštelę.

Nė velnio nesuprantu, kam skaitėte tuos visus asmenybių paveikslus - jie beverčiai. Jie nieko nereiškia. Viskas mūsų visuomenėje (net atskirų kūno dalių ilgis) yra matuojamas pinigais. Viskas. Visa kita po**ui. Tokia tatai monetarinės politikos pasekmė. Taigi, va jums nauji psichologiniai paveikslai.

Vargšas - turi mažai pinigų. Turtingas - turi daug pinigų. Viduriniosios klasės atstovas - kažkur tarpe.

Taigi, vidurinioji klasė nyksta ir papildo vargšų klasę. Jų buvę turtai papildo turtingųjų turtus.

Atmeskime viduriniąją klasę kaip žmones - žvelgime į tai kaip į reiškinį.

Kaip tas reiškinys įtakoja kitas dvi grupuotes. Vargšams tai siekis ir pavyzdys, kad ir jų gyvenimas gali pagerėti. Beveik visi vargšai yra susitaikę su mintimi, kad jie niekada nepateks į turtingųjų klasę. Taigi, vienintelis jiems likęs tikslas ir geresnio gyvenimo viltis tėra vidurinioji klasė.

Bet turtingieji kraunasi dar didesnius turtus ir naikina viduriniąją klasę. Iš vargšų gi nieko padoraus jau nebeišsunksi. Taigi, turtingieji iš gobšumo daro didelę klaidą. Kodėl gi?

Vidurinioji klasė yra buferis saugantis turtinguosius nuo vargšų. Tai puikiai veikiantis skydas. Jo nebelieka. Todėl mes turime didelę masę savo gyvenimu nepatenkintų vargšų, kurie neturi vilčių jį pakeisti (nes gyvojo, realaus pavyzdžio jau nebėra). Kitoje pusėje turime turtingųjų saujelę, kuri taipogi nepatenkinta gyvenimus - nes turtai neatneša laimės. Vargšams nusispjauti, kad "ne piniguose laimė". Spėkit, ką anie darys? Ką gali daryti pikti, neišprusę, nusivylę plebėjai? Taip - duos į snukį ponams (kurie to savotiškai nusipelnė vien dėl neapgalvoto viduriniosios klasės naikinimo). Minia mėgsta kartuves ir giljotiną.

2 komentarai:

 1. Manau, kad taip greit bus? Kad prasides masiniai ispuoliai pries "ponus"?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ne... Mes, šiuolaikiniai plebėjai esame per daug užsiėmę savo duonomis ir žaidimais.

  Aš žiūri į 10~20 metų perspektyvą.

  Idėja tokia: keičiasi visuomenės sudėtis - turės keistis jėgų pasiskirstymas. Tada paprastai neturtingųjų dauguma laikinai paima viršų prieš turtingųjų mažumą. Poto, aišku, viskas grįžta į senas vėžes.

  Čia daroma prielaida, kad nors trumpam žmonija nustos žavėtis ir ploti katučių masių kontrolės priemonėms.

  O dabar einu padirbt, tada grįžus pažiūrėti teliką (kokį gerą filmą apie meiliiią), tada padirbt, tada panaršyt enterneti,
  tada padirbt,
  tada paklausyti radiją,
  tada padirbt,
  tada išvažiuot atostogų į Turkiją,
  tada padirbt...

  Aaaaaaaaaaa!..

  AtsakytiPanaikinti